Showbiz

”Thikat e mia” fiton edicionin e 22-të në “Këngën Magjike”

Alban Ramosaj është zgjedhur fituesi i “Kënga Magjike”

Çmimin kryesor të festivalit ”Kënga Magjike 2021” e rrëmbeu kënga ”Thikat e mia” e kënduar nga Alban Ramosaj.

Këngëtari jo vetëm që ofroi atmosferë të mrekullueshme më këngën, por mori vëmendje edhe me paraqitjen skenike.

Në vendin e dytë u rënditën Flori Mumahejsi dhe Kljadi Haruni me këngën “”E para”.

Ndryshe nga edicionet e kaluara, “Kënga Magjike” këtë vit veç çmimit kryesor kishte vetëm 2 çmime: Best Neë Artist, të cilin e mori Urban Band me këngën “Edhe një natë”, Best International Artist fituese e të cilit ishte këngëtarja Nutsa me këngën “ëe are one”.

Ky është edicioni i 22-të i festivalit “Kënga Magjike”.