BoksSporti

Shqelma e grushta derisa e hodhi përtokë kundërshtarin serb: Memedi mbron titullin e kampionit të Europës

Mbrëmjen e kaluar(26 korrik), ‘kik-boksieri’ i njohur shqiptar, Sazan Memedi, organizoi një mbrëmje në boks e ‘kik-boks’.

Përveç dueleve tjera, dueli kryesor dhe më interesant i kësaj mbrëmje ishte ai mes Sazan Memedit dhe serbit, Ivan Vicic.

Këtë ndeshje e fitoi pa problem dhe me një ‘nok-aut’ Memedi, i cili kështu mbrojti titullin Kampion i Europës në kategorinë mbi 90 kilogramë.

Në videon e mëposhtme mund të shikoni momentin kur ‘Kimbo’ e ‘nokauton’ kundërshtarin e tij nga Serbia.