FutbollSporti

Klopp: Të gjithë kanë provuar ta ndalin Messin, por askush s’e ka ndalur

Liverpooli do të përballet me Barcelonën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që udhëhiqet nga Leo Messi.

Trajneri gjerman Jurgen Klopp ka thënë se të gjithë kanë menduar ta ndalnin Messin, por në të vërtetë askush s’ka arritur ta ndalë. Megjithatë thotë se ekipi i tij do të provojë, transmeton Ministria Lajmeve.

Ai falënderon zotin që nuk duhet të mendojë se si ta ndalë atë sonte.

Falë zotit nuk më duhet të mendoj për këtë sonte dhe falënderoj zotin që kam kohë edhe disa net që të mendoj për këtë. Mendoj se të gjithë kanë provuar ta bëjnë deri më tani, por askush në të vërtetë s’ia ka dalë. Megjithatë ne do të provojmë”, është shprehur Klopp.

Klopp insiston se fokusi nuk është te Barcelona momentalisht.

“Po shikojmë përpara për këtë ndeshje, por kemi shumë punë të tjera para se të takohemi me Barcelonën. Prandaj, të luajmë këto ndeshje dhe më pas të përgatitemi për Barcelonën, e pastaj do të shohim”, ka thënë Klopp.