KryesoreSporti

K.F.LUGINA FITON DERBIN ME K.F.Tërnocin (3:1)

K.F Lugina sot ka zhvilluar ndeshjen e radhes kunder ekipit te K.F Ternocit.

Ekipet luginase zhvilluan nje ndeshje shume te mire, mirepo gjate kesaj perbllaje diferencen e beri k.f lugina.

Pjesa e pare perfundoi ne barazim 1:1, ndersa gjate pjeses se dyte ekipi preshevar arriti te shenoi dhe dy(2) gola ku dhe kaloi ne epersi.

Ndeshja perfundoi me rezultar 3:1.

Keta jane golashenuesit e K.F Lugines:

Bajram Bajrami, Arbënor Sefiu dhe Nehat Zulfiu

K.F.LUGINA KRENARIA E QYTETIT PRESHEVËS