LajmeMaqedoniShqipëri

Vazhdon edhe sot samiti i Ohrit

Ditën e sotme do të mbahet samiti i Ohrit, i ashtuquajturi Mini-Schengeni Ballkanik, i cili do të bëjë bashkë treshen politike Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
Pritet që në samitin në fjalë të diskutohet mbi zbatimin e katër lirive të Bashkimit Evropian; lëvizja e mallrave, njerëzve, produkteve dhe shërbimeve. Ndërkohë në orën 12:00 do të mbahet një konferencë e përbashkët për shtyp mes tre përfaqësuesve të shteteve, shkruan tch