Lajme

Thaçi selam Haradinajt: Kosova mund të bëhet me kryeministër të ri pa shkuar në zgjedhje

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka deklaruar se ai është personi i cili vendos nëse shkohet në zgjedhje të reja apo të formohet një qeveri tjetër nëse rrëzohet Qeveria Haradinaj, transmeton Ministria Lajmeve


Thaçi i ka rikujtuar kryeministrit Haradinaj se ai mund të rrëzohet nga pushteti dhe vendi të mos shkojë në zgjedhje të reja, por të del një kandidatë tjetër nga partitë dhe të ketë shumicën e votave në Kuvend për votim.