Lajme

Stojkoviq niset sot drejt Serbisë: Mund edhe të më arrestojnë

Avokati serb, Cedomir Stojkoviq ka bërë të ditur se sot në orën 09:00 do të niset drejt Serbisë.

Në atë kohë kam në plan të kaloj kufirin”, ka shkruar Stojkoviq në platformën “X”.

Stojkoviq ka thënë se në sferën e përgjegjësisë së Prokurorit të Lartë Publik në Vranjë dhe Nish, do të kenë mundësi ta arrestojnë atë, sikurse politikanin serb Nikolla Sanduloviqin.

“Në sferën e përgjegjësisë së Prokurorit të Lartë Publik në Vranjë dhe Nish, i cili do të ketë mundësinë të më arrestojë mua, si dhe Nikolla Sanduloviqin, sepse kam vendosur lule në varrin e fëmijës shtatëvjeçare Blerina Jashari”, ka shkruar avokati serb.