BotaTë fundit

Stambolli goditet nga një tërmet me magnitudë 5. 8 , rrëzohet minarja e një xhamie

Stambolli është goditur nga një tërmet 5,8 i shkallës rihter me epiqendër në Detin e Marmarasë, në ujërat e rrethit Silivri, njoftoi Drejtoria për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), transmeton Anadolu Agency (AA).
AFAD bëri të ditur se tërmeti ka ndodhur në thellës prej 6,99 kilometra dhe 21,68 kilometra larg rrethit nga Silivri.

Kliko ne link per te pare videon https://youtu.be/Al8tQEurl3Y

Tërmeti gjithashtu është ndjerë në Stamboll dhe qytetet përreth.

Ndërkohë, si pasojë e tërmetit që ka shkaktuar panikë në mesin e qytetarëve, në rrethin Avcılar është rrëzuar minareja e një xhamisë.