FutbollSporti

Shqipëria U19 fiton thellë miqësoren me Kosovën

Shqipërua U19 ka fituar thellë miqësoren me Kosovën, 4 me 1.

Armando Broja dhe Ernest Muçi shënuan nga dy gola në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri”. Te Kosova realizoi Ramiz Bytyqi.

Kjo ishte miqësorja e dytë mes Kosovës e Shqipërisë. Të parën, më 3 qershor, Shqipëria e fitoi me rezultat 3 me 1