FutbollSporti

Real Madridi arrin fitore të rëndësishme në Barcelon

Real Madridi ka mundur sot me rezultat 2-4, RCD Espanyolin, në një ndeshje ku pati edhe kartona të kuq. Kjo është një fitore e rëndësishme për Solarin, i cili vazhdon të qëndrojë në pozitën e tretë 39 pikë, 10 më pak se Barcelona që është në vendin e parë.
Real Madridi ka arritur një fitore të rëndësishme sot në Barcelonë, ku ka mposhtur RCD Espanyolin me rezultat 2-4.

Që në fillim të ndeshjes, Reali ishin më të mirë dhe ata kaluan në epërsi shumë shpejt. Ishte Karim Benzema që shënoi në minutën e katër. Luka Modric pati një depërtim të mirë në zonë, e ku topin e goditur prej tij e pret portieri por devijimi shkon në këmbët e Benzemas që shënon pa problem për Realin.

Reali nuk ndalet dhe shënon edhe golin e dytë. Kësaj radhe ishte Sergio Ramos që topin e krosuar nga goditja nga këndi e shndërron në gol në minutën e 14-të.

Leo Baptista shënon gol për Espanyolin për ta ngushtuar epërsinë në 1-2 në minutën e 25-të, por Reali shënon edhe njëherë në pjesën e parë.

Prapë i saktë ishte Karim Benzema