FutbollSporti

PSG fiton kryendeshjen e grupit me Realin

Paris Saint-Germaini ka fituar kryendeshjen e Grupit A në Ligën e Kampionëve.

Kampioni francez fitoi 3 me 0 ndaj Real Madridit, me dy gola të realizuar nga ish-lojtari i “Mbretërve”, Angel Di Maria dhe një nga Thomas Meunieri.

Në Grupin A, në ndeshjen tjetër, Club Brugge e Galatasaray kanë ndarë pikët duke barazuar pa gola.