FutbollSporti

Bellingham, mbreti i ri i “El Clasicos”

Jude Bellingham ka shkëlqyer me dy gola në “El Clasicon” e tij të parë, duke i siguruar Real Madridit tre pikë shumë të rëndësishme në udhëtim te Barcelona.

Në fakt, Reali ishte në distavantazh deri në minutën e 68-të dhe krijonte pak, deri kur në skenë doli Bellingham 20 vjeç. 

Bellingham shënoi në minutën e 68-të dhe 90+2′ për fitoren 2:1 të Realit.