FutbollSporti

City dhe Dinamo e Zagrebit nisin me fitore bindëse “Championsin”

Manchester City dhe Dinamo e Zagrebit kanë nisur me fitore bindëse sezonin e ri të Ligës së Kampionëve.

Teksa “Qytetarët” mposhtën Shakhtarin si mysafirë 3 me 0, kroatët fituan 4 me 0 në shtëpi ndaj Atalantas.

Mahrez, Gundogan e Gabriel Jesus shënuan për fitoren e Cityt në Grupin C.

Te Dinamo hat-trick shënoi Mislav Orsic e një gol u realizua nga Leovac. Arijan Ademi asistoi në golin e tretë të ndeshjes.