FutbollLajme

Policia çeke arreston huliganët çekë para hotelit ku po qëndron kombëtarja e Kosovës

Huliganë nga e gjithë Republika e Çekisë, mbërritën sot në Plzne për të parë ndeshjen e futbollit mes Çekisë dhe Kosovës, huliganët më të egër erdhen nga Banik Ostrava dhe Zbrojovka Brno.

Grupe të tifozëve çekë bredhin në qytet, ndërsa tifozët kosovarë u mblodhën përpara Hotelit Marriott, ku është vendosur kombëtarja e Kosovës.

Pranë hotelit pati një konflikt midis tifozëve, kur njësia këshilluese dhe transportuesi arritën të ndërhynin shpejt. Tifozët kosovarë u shoqëruan më pas në hotel dhe u vendos rendi dhe qetësua vend.