Bota

Pamje nga droni, ushtria ukrainase bombardon ushtrinë ruse

Së fundmi, Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka publikuar pamje, ku shihen duke bombarduar disa automjete

.

Kurse, Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny tha se artileritë ukrainase organizuar ferrin për rusët.

Në drejtim të Kievit, artileritë tona organizuan një autostradë për në ferr post komandimi dhe pikë mbështetëse për Ushtrinë e 35-të të Rrethit Ushtarak Lindor të Forcave të Armatosura Ruse”, ka thënë ai.