Lajme

Një fëmijë 12 vjeçar në Serbi humb jetën nga stuhia

Një fëmijë 12-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e shiut të dendur dhe stuhisë në Serbi, njoftuan autoritetet vendase.

Në deklaratën e policisë serbe thuhet se është gjetur trupin i pajetë i një fëmije i cili ka dashur të shpëtojë nga reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë mbrëmë në qytetin e Novi Sadit dhe se po hetohet nëse shkaku i vdekjes ka qenë goditja elektrike apo rrufeja.


Ministria e Brendshme tha se Novi Sadi dhe Baçka Pallanka janë qytetet më të prekura nga kushtet e pafavorshme atmosferike, ku janë shpëtuar pesë persona.