LajmeShowbiz

Në Beograd largohen billbordët ku shfaqet Rita Ora pasi promovon ‘vlera anti-serbe’

“FITON INFORMER! Largohet billbordët e shqiptares Rita Ora! U hoqën reklamat e këngëtares që mbështet kriminelët e UÇK-së” – ishte kryetitull i gazetës fashiste serbe Informer.

“Skandaloze! Shqiptarja Rita Ora i qesh Beogradit në fytyrë! Këngëtarja e preferuar e Haradinaj dhe Thaçit në billbordat e kryeqytetit!”, kishte shkruar një ditë më parë media serbe Informer e indinjuar me këngëtaren nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, e cila ka ‘pushtuar’ çdo tabelë reklamuese në Serbi por jo vetëm.

Por edhe pse bëhet fjalë thjeshtë për reklama që kompanitë e veshjeve paguajnë mijëra euro, për serbët është provokuese fakti që një shqiptare të shfaqet në qytetet e tyre, shkruan Prive.al. Rita Ora shfaqet duke promovuar një markë perëndimore stolish të çmuara ndërsa media serbe e lidh këngëtaren me faktin që ajo është një nga më të preferuarat e Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit.

Më pas në artikull thuhet se Rita Ora është edhe mbështetëse e UÇK-së.

Këngëtarja shqiptare, e cila mbështet publikisht kriminelët e UQK-së dhe bën thirrje për krijimin e një ‘Shqipërie të Madhe’, është “dëbuar” nga një billboard nga qendra e qytetit të Beogradit dhe nuk do të shfaqet më në bizhuteri BPM dhe në materiale promovuese! – shkruan kjo gazetë sot.

Kujtojmë se kjo këngëtare, e cila këndoi në festimin e dhjetë vjetorit të pavarësisë së shtetit të rreme të Kosovës dhe që asnjëherë nuk humbet mundësinë për të treguar “shqiponjën dykrenare shqiptare” në çdo paraqitje, është shfaqur në tabela në më shumë se 27 vende ekskluzive në të gjithë Beogradi, për të cilin shkruajti dje gazeta jonë. Billboard mund të shihet në Parlamentin e Serbisë, Qeverinë e Serbisë, Sllavia, Sheshi Republikës, Terazije, në Pallatin e Serbisë dhe vendet e tjera të trafikut.

Të gjitha 27 tabelat në qendër të Beogradit që paraqisnin reklama për orët dhe bizhuteritë BPM, duke paraqitur fytyrën kryesore të reklamave të Rita Ora, nuk mund të shihen më. Ato u larguan menjëherë dhe nuk do të transmetohet më në tabela në qytet ose në faqen zyrtare të kompanisë. Që herët pasditen e së Mërkurës, pas një takimi dhe sesioni urgjent, drejtuesit e kompanisë dhe departamenti i marketingut morën vendimin për tërheqjen e reklamës, si dhe të gjitha fotot e Rita Ora. Edhe tani ata kanë një strategji, për të krijuar një reklamë krejt të re për orë dhe bizhuteri, e cila nuk do të jetë këngëtarja “e diskutueshme”. Ata po fillojnë një fushatë krejt të re – përfundon kjo e përditshme serbe.