KryesoreLajme

Më 29 prill, Thaçi e Haradinaj takohen me Vuçiqin e Bërnabiqin në Berlin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar se më 29 prill do të jetë në Berlin me ftesë të Gjermanisë dhe Francës për t’u takuar me zyrtarët kosovarë.

Vuçiqi tha gjatë një konference për media se ai është ftuar në Berlin bashkë me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, takim në të cilin, sipas tij, janë ftuar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, transmeton Ministria Lajmeve

Në adresimin e tij para mediave në Beograd, siç raporton B92, pas takimit me përfaqësuesit serbë të Kosovës, Vuçiqi ka thënë se për të gjitha çështjet që ndërlidhen edhe me Kosovën, do të kërkojë një takim me presidentin rus, Vladimir Putin.