Lajme

Lajçak nesër në Beograd, do të takohet me Vuçiqin

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të shkojë nesër në Beograd për t’u takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Presidenca serbe ka njoftuar se takimi do të nisë në 11:00.

Lajçak javën e kaluar ishte në Kosovë ku u takua me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi. Me të u mor vesh që ai dhe kryenegociatori serb të takohen në Bruksel këtë të enjte.