Lajme

Lajçak dhe Vuçiq flasin për takimet mes Kosovës dhe Serbisë në Washington e Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot në Bled me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak.

Tema kryesore e bisedës ishin takimet e ardhshme mes palës kosovare dhe asaj serbe në Washington dhe Bruksel, raporton Tanjug.

Mediet serbe njoftoj se takimi ishte privat