Të fundit

Kurti sot priti senatorët amerikan, pjesmarrëse e takimit ishte edhe Sinani

Kryministri Kurti gjatë ditës së sotme priti në takim senatorët amerikan, pjesë e deleagacionit të kryeministrit ishte edhe Ardita Sinani, përcjell Ministria e Lajmeve.

Njoftimi i plotë i Sinanit :

„Fuqizimi i partneritetit dhe aleancës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është prioritet.

Vizitat e shpeshta i konfirmojnë dhe fuqizojnë lidhjet e thella ndërmejt dy vendeve 🇱🇷 dhe 🇽🇰

Këtë e dëshmuan edhe sot senatorët amerikan Chris Murphy dhe Gary Peters“ ka shkruar Ardita Sinani pas takimit