BoksSporti

Krasniqi mposhtet nga Bosel, nuk arrin ta mbrojë titullin

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi, e ka humbur meçin dhe titullin ndaj gjermanit Dominik Bosel

Bosel arriti të fitojë ndeshjen vetëm pas vendimit të jurisë që e shpallën atë fitues me pikë, pasi për 12 raunde të dy boksierët luftuan në ring.
Robin Krasniqi e kishte fituar takimin e parë kundër Bosel në raundin e tretë.