FutbollSporti

Kaos në derbin e Beogradit: Tifozët përleshen me policinë në stadium

Fillimi i derbit mes Zvezdës dhe Partizanit si gjithmon u shoqërua më përleshje.

Pak para fillimit të ndeshjes në tribunat e stadiumit pati një kaos në qëndrën veriore, pasi tifozët e Partizanit nga lindja filluan të gjuanin me mjete priotkenike në drejtim të tifozëve të Zvezdës.

Video : https://youtu.be/9I9atEuDCCg
Pas pak, tifozët e CV shkuan në një kundërsulm, por policia ndërhyri.