ShowbizTë fundit

Bebe Rexha bëhet shqiptarja e parë që do prezantojë “Grammy Awards”

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha është e përzgjedhur për të prezantuar nominimet në eventin prestigjioz “Grammy Awards”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja nëpërmjet një postimi në Instagram. Ajo ka njoftuar se krah saj do të jetë edhe këngëtarja Alicia Keys dhe mezi po e pret eventin.

Nominimet do të transmetohet ditën e nesërme dhe do mundet të shihet nga e gjithë bota.

Ndërkohë që eventi do mbahet më 26 janar 2020.