FutbollSporti

Arsenali fiton derbin dramatik kundër Manchester Unitedit

Arsenalit i ka takuar derbi dramatik me Manchester Unitedin. Të dielën, Arsenali fitoi me rezultatin 3:1.

Golat e fitores skuadra londineze i shënoi në minutat shtesë. Në minutën e 96-të Declan Rice goditi nga zona. Topi u devijua rrugës dhe përfundoi në rrjetë për 2:1.

Gabriel Jesus më pak përfundoi me gol një kundërsulm në minutën e 101-të. Pak minuta më herët, saktësisht në minutën e 88-të, Manchester Unitedit iu anulua një gol për pozitë jashtë loje. Alejandro Garnacho dërgoi topin në rrjetë, por pas rishikimit të VAR-it, goli u anulua. Unitedi kaloi në epërsi 1:0 në minutën e 27-të. Për 1:1 shënoi Martin Odegaard menjëherë në minutën e 28-të. Ndeshja i takoi xhiros së katërt të Premier Leagues. Arsenali është ngritur në vendin e pestë me dhjetë pikë. Manchester Unitedi ka rënë në vendin e 11-të. I Ka gjashtë pikë nga katër ndeshje.