LajmeTë fundit

Vuçiq: ‘Nëse Haradinaj nuk e heq taksën për dy dit, Rusia po behet gati me ushtrin e saj te hy nga veri..’

Vuçiq: ‘Nëse Haradinaj nuk e heq taksën për dy dit, Rusia po behet gati me ushtrin e saj te hy nga veri..’

Presidenti Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur edhe një herë në lidhje me taksën e vendosur prej 100 për qind nga Ramush Haradinaj për mallrat serbe që importohen në Kosovë.

Padyshim se vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën prej 100 për qind ndaj mallrave serbe shkaktoi shumë bujë dhe reagime në shtetin serb gjatë këtyre kohëve.

E vet presidenti serb Vuçiq gjatë ditës së sotme në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar kryeminstrin e Kosovës, Ramush Haradinaj se nëse nuk hiqet taksa, atëherë Rusia.

Megjithatë, të shohim nëse kjo deklaratë do ndikojë apo jo, pasi deri tani asgjë nuk ka mundur t’ia trembë syrin kryeminstrit Haradinaj