Lajme

Vuçiq mbërrinë në Rashkë, presidenti serb pritet të takohet me serbët nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, zbarkoi sot në Rashkë, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në kazermat lokale të ushtrisë serbe.

Ai do të vizitojë njësitë e Ushtrisë Serbe në kazermë, dhe gjithashtu do të vizitojë njësitë e xhandarmërisë, raporton Tanjug.