LajmeTë fundit

Vucic: Nuk lejojmë sulmet dhe dëbimin e serbëve nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një fjalim para mijëra serbëve që dolën për të përkrahur atë tha se nuk do të lejojë që serbët të largohen nga Kosova.


“Nuk mendoj se ne do lejojnë sulmet apo dëbimin e popullit tonë nga vatrat e tyre shekullore. Asnjëherë dhe për askënd nuk do të lejojmë”, tha ai.

Ai po ashtu theksoi se kjo ishte mbledhja më e madhe që nga 5 tetori.

“Gjashtë vjet e gjysmë punë për Serbinë ishin të vlefshme këtë mbrëmje”, tha ai.