LajmeTë fundit

Vucic bën ‘të fortin’, refuzon foton me Metën!

Një veprim të padenjë për një lider shteti ka bërë Aleksandër Vuçiç sot në Tiranë, në nisje të samitit të Brdo-Brijunit.


Kreu i Shtetit serb pasi akuzoi shqiptarët për provokim pas dakordësisë së Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për “krijimin e një hapësire shqiptare pa kufi, nën ombrellën euroatlantike”, ka ofenduar të “zotin e shtëpisë”, percjell Fakte.

Në momentin kur ka hyrë në samit, pasi ka takuar Ilir Metën, Kolinda Grabar-Kitarovic dhe Andrzej Duda-n, mikpritës të samitit të Brdo-Brijunit, Vuçic ka refuzuar foton e përbashkët që mikpritësit e realizuan me të gjithë liderët e tjerë të Ballkanit.