Të fundit

(VIDEO) Tragjedi në Hungari, përmbyset varka me turistë

Ajo që duhej të ishte një shëtitje argëtuese në lumë, rezultoi një tragjedi për një grup turistësh.

7 koreanojugorë humbën jetën dhe të paktën 19 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pas përmbysjes së anijes me turistë në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez, Budapest.

30 turistë, 3 guida dhe 2 pjesëtarë të ekuipazhit gjendeshin në anije, kur ajo u godit nga një mjet tjetër, ndërsa po ankorohej.

Ne link e keni Video e ngjarjes https://www.youtube.com/watch?v=pMrkj127ZBs