FutbollSporti

UEFA vendosi: Maqedonia e Veriut-Kosova do të luhet në Shkup

Ndeshja gjysmëfinale ndërmjet Maqedonisē së Veriut dhe Kosovës në kuadrin e Ligës D në Ligën e Kombeve do të luhet me 26 mars me filim prej orës 20:45 në stadiumin Arena “Todor Proeski” në Shkup.

Kështu vendosi UEFA pasi publikoi terminet për fillimin e ndeshjeve.
Ndērsa, ndeshja tjetër gjysmëfinale, Gjeorgji-Bjellorusi luhet në ora 18:00.
Finalja do të zhvillohet me 31 mars 2020 prej orës 18:00 në Minsk ose Tbilisi./R.I./