Bota

TRUMP DO TË TAKOHET ME KIM JONG-UN NË FUND TË SHKURTIT

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un do të takohen përsëri në një samit i cili do të mbahet në fund të muajit shkurt.

Për këtë ka njoftuar Shtëpia e Bardhë përmes një njoftimi.

Ky njoftim ka ardhur pasi Trump është takuar me zyrtarin e lartë verikorean, Kim Yong-chol në Uashington.
Qëllimi i samitit të dytë, sikurse i pari është denuklearizimi i Koresë Veriore.