Maqedoni

Tërmet në Maqedoninë e Veriut 

Tërmet me magnitud prej 2.9 shkallë sipas Rihterit është regjistruar në orën 07:40 minuta, 115 kilometra në jug të Shkupit.

“Epiqendra e tërmetit është në Pehçevë”, njoftoi Enti Sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-Natyror.

Tërmeti është ndje mnga banorët e Pehçevës, Berovës dhe rrethinës.