FutbollSporti

Sulmuesit e Kosovës në top formë: Edhe Atdhe Nuhiu gjen rrugën e golit për Sheffield

Pas Vedat Muriqit, edhe sulmuesi tjetër i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar gol për skuadrën e tij, transmeton Ministria Lajmeve.


Nuhiu realizoi gol në minutën e 60-të në fitoren e Sheffield Wednesday 4-2 ndaj Blackburn Rovers.

Për Atdhe Nuhiun, ky gol është i veçantë pasi që vjen pas një kohe të gjatë dhe vjen në prag të ndeshjeve që Përfaqësuesja e Kosovës i zhvillon ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë.

Ndryshe, Kosova më 21 mars zhvillon ndeshjen miqësore ndaj Danimarkës dhe më 25 mars ndeshjen kualifikuese për “Euro 2020” ndaj Bullgarisë