FutbollSporti

Shqipëria mposhtet edhe nga Islanda

Shqipëria ka pësuar humbje në udhëtim tek Islanda, në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

1 me 0 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Gudmundsson, kur po luhej minuta e 22.

Shqipëria nga tri ndeshje në Grupin H ka dy humbje e një fitore, dhe me 3 pikë mban vendin e katërt në grup