LajmeTë fundit

Shaip Kamberi dhe Ardita Sinani, prezent në drekën që shtroi kryetari i Prizrenit Haskuka

Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka shtroi një drekë për nderë të 141 vjetorit tē Lidhjes së Prizrenit.

Të ftuar ishin edhe disa nga politikanët e Luginës, kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe nënkryetarja e PVD-së, Ardita Sinani, si dhe personalitete tjera publike të jetës politike nga Kosova, Maqedonia Mali i Zi e Serbia, siç ishin; ish-kandidati për President të Maqedonisë së Veriut Prof.Blerim Reka si dhe kryetari i SDA- Sanxhak Sulejman Ugljanin, kryetari i Këshillitn Kombëtar Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika e plot figura të tjera politike.