Teknologji

Samsung aksidentalisht poston imazhet zyrtare të Galaxy S10

Samsung ka konfirmuar papritmas datën e lëshimit për gamën Galaxy S10 si dhe zyrtarisht ka zbuluar dizajnin e saj për herë të parë. Hapi i parë ishte planifikuar, ndërsa ky i fundit ishte një gabim i turpshëm.

Ajo që ishte planifikuar ishte një njoftim zyrtar i Samsung për publikimin e Galaxy S10, Galaxy S10 + dhe Galaxy S10 Lite më 20 shkurt. Kjo thyen traditën e Samsung për lansimin e telefonave Galaxy në Mobile World Congress në Barcelonë.Sa për gabimin, Samsung shfaqi dizajnin e ri Galaxy S10 aksidentalisht në një postim zyrtar të blogut të tyre duke diskutuar mbështjellësin e ri ‘One UI’ të Android. Imazhet vërtetuan shumë spekulime të mëparshme rreth dizajnit.

Samsung ishin të shpejtë për të parë gabimin e tyre dhe për të zëvendësuar imazhet, por jo para se origjinalet të postoheshin në Reddit.