KryesoreShqipëri

“Për virgjëreshat që bëjnë moral”,Rama: S’ka media të shantazhuar

Pas  publikimit të raportit për lirinë e medias në vend nga organizata botërore “Reporterët pa kufij” ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama

Nepermjet nje statusi te shperndare ne “Twitter”Rama iu përgjigjet  gjithë kritikëve dhe atyre që bëjnë moral duke i quajtur ‘virgjëresha’ .

Nder te tjera Rama i  ka akuzuar se ne kohen e tyre ata i vrisnin dhe i rrihnin gazetaret ndersa sot bejne moral.

“Një pasqyrë kujtese “virgjëreshave” që vrisnin qytetarë, rrihnin e plagosnin gazetarë dhe sot bëjnë moral! Ka ende shumë për të bërë për lirinë e medias dhe ndarjen e lumit të informacionit nga llumi i kazanit po ashtu. Por me këtë qeveri s’ka media të shantazhuar e liri të mohuar!”, shkruan Rama.