Lajme

Kosova dhe Serbia bien në një grup, përsëritet shorti në Kampionatin e Hendbollit

Sot u mbajt shorti i grupeve për kualifikimet në Kampionatin Evropian në hendboll.


Kosova ka rënë në grupin 6 ku do të ketë përballë Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Holandën.

Fillimisht ra edhe Serbia në këtë grup, e që detyroi organizatorët që ta përsërisin shortin, pasi që përballjet midis dyja shteteve nuk lejohen nga Federata Evropiane e Hendbollit.