Kryesore

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

I mandatuari për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti, ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese që i dha dritën e gjelbër formimit të qeverisë së udhëhequr nga ai. Në një reagim në Facebook, Hoti ka thënë se është koha e bashkimit e se askush s’ka humbur me këtë vendim.

“Si mandatar për kryeministër të Qeverisë së Kosovës, mirëpres vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Është koha të bashkohemi për të ardhmen e vendit dhe qytetarëve tanë. Askush nuk ka humbur. Rimëkëmbja e mirëbesimit në mes nesh dhe respektimi i rendit institucional është detyrë dhe obligim yni i përbashkët”, ka shkruar ai.

Hoti ka shtuar se “Bashkë me miqtë tanë strategjikë, SHBA-të dhe BE-në, do të punojmë me përkushtim për jetësimin e aspiratave tona për integrime euroatlantike”.