LajmeTë fundit

Është gjetur trupi i pa jetë i preshevarit në Gjenevë të Zvicrës

Gjenevë, 8 maj -Dje (të marten) policia e Gjenevës ka gjetur një trup të pa jetë në Liqenin e Gjenevës të të riut (40) vjecar me origjine nga Serbia ne rrethana ende te panjohura.Në shtetin zvicerian zyrtari i plicise se kantonit të Gjenevës Cap. Jean-Philippe Brandt nuk ka dhënë infomacione në detaje për rastin në fjalë.

Policia për momentin nuk jep kurrëfare infomacionesh rreth viktimes se si erdhi deri tek humbja e tij. Sipas z.Brandt me viktimelën e gjetur nelë liqe është duke u marrur Ministria Publike e Gjenevës e cila po zhvillon hetime.

Mësohet se viktima është nga Presheva me emrin Nuhi Memishi (40) nga fshati Isivukë.Ministria Lajmeve raporton se ngjarja ka ndodhur të hënën në mbrëmje, kurse trupi i tij është gjetur të martën në orët e pasditës. Kufoma ende ndodhet në spital.

Nuhiu eshte djali i trete i Nazmi Memishit, i cili para gjashte vitesh kishte nderruar jete po ashtu ne Gjenevë. I ndjeri Nuhiu, pas vetes ka ka lane gruan, vajzen 10 vjeçare dhe djalin nje vjecar.

Redaksia i shpreh ngushllime familjes Memishi dhe mbare farefisit nga fsahti Isuvk dhe Presheva.