Futboll

EL Clasico: Real Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

Real Madrid dhe Barcelona zhvillojnë El Clasicon në La Liga sonte në “Santiago Bernabeu”.

Ndeshja e sotme është e rëndësisë së madhe për shkak se mund të jetë potencailisht ndeshje shumë vendimtare për fatin e titullit kampion ndonëse jo absolutisht.

Janë publikuar formacionet e ndeshjes së sotme.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Kroos, Benzema, Marcelo, Casemiro, Valverde, Isco, Vinicius JR.

Barcelona: Ter Stegen, Umtiti, Pique, Alba, Semedo, De Jong, Busquets, Athur, Vidal, Griezmann, Messi