Lajme

Edhe Haradinaj përfshihet në debatin e ashpër Pacolli – Kurti e Sveçla

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur kundër trajtimit që po ju bëhet deputetit Behgjet Pacolli.

Përmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj ka shkruar se ai po trajtohet në mënyrë të padinjitetshme.

“Gjithmonë kam qenë kundër trajtimit të padinjitetshëm të kujtdoqoftë, duke mos përjashtuar këtu edhe trajtimin, potencialisht të keq të aktivistëve të VV-së dikur. Pa ndryshu asnjë shkronjë, sot e kundërshtoj fuqishëm trajtimin e padinjitetshëm të një të zgjedhuri të popullit, siç është deputeti Behgjet Pacolli. Sipas Kushtetutës, mandati i deputetit është i pacënueshëm dhe i pandikueshëm nga agjendat politike”, ka shkruar ai.