E turpshme, ja çfarë ka bërë tenisti serb Djokovic gjatë meçit

Tenisti numër një në botë Novak Djokovic është diskualifikuar në rrethin e katërt të Grand Slamit US Open të dielën, pasi e ka qëlluar gjyqtaren anësore me top, pas një aksioni në setin e parë të meçit kundër spanjollit Pablo Carreno Busta.

Djokovic nga zemërimi goditi topin fortë dhe e qëlloi me top në fyt një gjyqtare anësore.

Pamje kur Djokovici godet gjyqtaren