Lajme

Brnabiq: Vrasja e presidentit Vuçiq është planifikuar prej kohësh

Kryeministrja Ana Brnabiq deklaroi sot se vrasja e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ishte planifikuar prej kohësh.

“Është planifikuar prej kohësh dhe në detaje janë krijuar struktura paralele në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme, si dhe një fushatë në mediat manjate, e cila sipas marrëveshjes është transmetuar edhe nga mediat në rajon”, citohet të ketë thënë Brnabiq për TV Pink, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi.

Veç kësaj, Brnabiq ka theksuar se gjithçka që ndodhi në lidhje me përgjimin e presidentit dhe në rastin e aferës Jovanjiq ishte “për ta thënë butë, ishte një tentativë për grusht shteti”.