Shqipëri

Berisha: Sulmet kriminale te bandave te Beogradit urdherohen nga serbomadhi Vuçiq!

Ish-Kryeministri , Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook ka fajësuar Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq,ka për sulmet e fundit kundër policëve të Kosovës në veri të vendit.

“Sulmet kriminale te bandave te Beogradit urdherohen nga serbomadhi Vuçiç! Te dashur miq, pas argresionit barbar rus ndaj Ukraines, Beogradi ka organizuar falanga banditesh dhe ka ndermarre me to ne menyre te perseritur sulme kriminale dhe terroriste ndaj patrullave te policise se Kosoves ne veriun e vendit”, ka shkruar Berisha.

Ai më tutje theksoi se “me keto sulme te Vuqiç kerkon te provokoje konflikt dhe destabilizim dhe te vazhdoje keshtu projektin e tij te Serbomadhise”.

“Denoj me ashpersine me te madhe keto akte te perseritura kriminale ndaj policise se Kosoves dhe kerkoj nderprerjen e tyre te menjehershme”, shkroi Berisha.