FutbollSporti

Bayern Munich fiton “Ligën e Kampionevë”

Tani më “Chapions League” ka një mbret, ai është ekipi gjerman Bayern Munich.

Bavarezët gjatë këtij konpedicioni treguan se janë një ekip mjaft cilësor dhe të vedosur për të trimfuar në këtë garë prestigjioze.

Ekipi gjerman arriti të fitoj 1 me 0, një rezultat i ngushtë në ndeshjen e finales së sontme kundër ekipit frances PSG. Ndeshja ishte mjaft dinamike dhe me shumë mundësi për më shumë gola nga të dyja ekipet.