Lajme

Autobusi nga Kosova aksidentohet në Gjermani

Një autobus nga Kosova është aksidentuar mbrëmjen e së premtes në qytetin e Duseldorfit në Gjermani, ka njoftuar “RP Online”.

Autobusi, që i përket kompanisë “Barileva Turist”, është përplasur me një tramvaj.

“Tramvaji doli nga shinat dhe shoferi i autobusit është plagosur lehtë”, ka konfirmuar Policia.

Nuk raportohet për të tjerë të lënduar.