Shqipëri

Artan Hoxha: Greqia shtyp shqiptarët, kur Turqia i tregon vendin qurraviten tek NATO

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me situatën kaotike të krijuar nga radhët e gjata të automjeteve në dy pikat kufitare me Greqinë, transmeton KP

Hoxha përmes një postimi në Facebook shkruan se Grekët kur gjejnë një vend të vogël si Shqipëria që dhe pse anëtar i NATO-s e shkelin me këmbë.

Ndër të tjera ai shkruan se nëse ne u tregojmë vendin ankohen se po u shkelen të drejtat, si vend i NATO-s dhe BE-se, se po i kërcenojne, qurraviten, jargaviten…

“Kur gjejne nje vend me te vogel dhe me te dobet se vetja, edhe pse eshte anetare i NATO-s, e shkelin me kembe dhe i bejne gangesterin…

Kur bien ne hundlesh dhe u del perpara nje shtet me i forte, anetare i NATO-s, qe te kercet dhembet e te merr me shqelma, i ankohen Amerikes dhe BE-se..

Keta jane greket dhe Greqia…

Rraciste, ultranacionaliste, antishqiptare, ksenofobe, dhunues…