FutbollSporti

11 qershori do të jetë ajo e rifilimit të sezonit në La Liga

Gjatë ditës së sotme është konfirmuar se data 11 qershor do të jetë ajo e rifilimit të sezonit në La Liga.

Këshilli i lartë sportiv ka njoftuar për marrëveshjen e arritur mes La Liga dhe Federatës, për 11 xhirot e mbetura në kalendar.

Ndeshja e parë që do të luhet do të jetë Sevilla – Betis, me 11 qershor, shkruan GB.

Derbi i Andaluzisë do të jetë i zjarrtë, aq më shumë nën primatin e ndeshjes së parë pas pothuajse tre mujave pa ndeshje.